Cam Küpeşte

Cam Küpeşte, merdiven korkuluğu ve çeşitli alanlarda kullanılabilmektedir.

Cam küpeşte, çoğunlukla saydam veya yarı saydam halde kullanılan, genellikle sert, kırılgan olan ve sıvıların muhafazasına imkân veren inorganik sıvı malzemedir.

Cam Küpeşte Uygulamaları


Cam küpeşte, çoğunlukla saydam veya yarı saydam halde kullanılan, genellikle sert, kırılgan olan ve sıvıların muhafazasına imkân veren inorganik sıvı malzeme. Antik çağlardan beri gerek inşaat, gerekse süs eşyası olarak camdan, cam küpeşte, yararlanılmaktadır. Günümüzde halen en basit araç gereçlerden iletişime ve uzay teknolojilerine kadar çok yaygın bir kullanım alanı vardır cam küpeşte Cam küpeşte soğutulmuş alkali ve toprak alkali metal oksitleriyle, diğer bazı metal oksitlerin çözülmesinden oluşan akışkan bir malzeme olup ana maddesi silisyumdur. Cam amorf yapısını koruyarak katılaşır cam küpeşte, üretim sırasında hızlı soğuma nedeniyle kristal yapı yerine amorf yapı oluşur. Bu yapı cam küpeşte sağlamlık ve saydamlık özelliğini kazandırır. BİZLERDE BÖYLE BİR DOĞA DOSTU BİR MALZEMEYİ KÜPEŞTEYLE HARMANLAYIP SİZE SUNUYORUZ. Cam ilk olarak antik çağlarda üretilmiştir ancak bulunuş tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Mevcut en eski cam eşyalar, Afrika’da bulunmuş M.S 1500’lü yıllara ait boncuklardır,

Küpeşte yani korkuluk olarak bilinen sistemlerde alüminyum ve pirinç malzemenin tercih edilmesinin yanı sıra cam küpeşte de sıklıkla karşımıza çıkmaktadır. Cam maddenin mantık olarak dayanıksız olabileceği ve bu tür ortamlarda yeterli derecede koruma sağlayamayacağı düşünülebilir. Fakat durum sanıldığı gibi değildir. Kalınlığı nedeni ile cam küpeşte uzun süre kullanım için son derece uygun olmaktadır. Malzemelerin kalitesi sayesinde ayrıca kapatılmasını istediğiniz alanları da rahatlıkla çevreleyebilirsiniz. Kış bahçesi ve havuz gibi ortamlarda soğuk havanın önlenmesi amacı ile tercih edilen bu malzemeler yarı açılır ya da açılır vaziyette de olabilmektedir. 3 aşamalı olan bir sistemin ayarlanması da son derece kolay olmaktadır.

Cam küpeşte siparişi verdiğinizde öncelikle bir hazırlık aşaması söz konusu olmaktadır. Hazırlık sonrasında ürün montaj edilir. Ancak ölçülerin kusursuz bir şekilde alınması gerekmektedir. Cam küpeşte adı verilen korkulukların kusursuz olabilmesi için ölçülerin düzgün bir şekilde alınması gerekiyor. Kurulumun son derece kusursuz olabilmesi ve sistemin aksamaması için ölçü alımına dikkat edilmelidir. Dış mekanlarda koruma sağlama ve aynı zamanda kolay bir temizlik için bu modeller tercih edilebilir. Daha fazla alan oluşturulmasının yanı sıra açık olan alanlarda bir çevreleme yapılmak istenildiğinde de cam modeller tercih edilebilir. Ayrıca cam olan modellerin pek çok yönden sağladığı avantajlar da söz konusudur.

Cam Küpeşte Avantajları

Cam küpeşte kullanıcılarına pek çok yönden avantaj sağlamaktadır.

  • Panaromik bir görüntüsü bulunmaktadır. Dışarısı görünebildiğinden dolayı manzarada herhangi bir kayıp yaşanmaz.
  • Eklendiği alanda büyük değişikliklere sebep olmaz ve kolayca uyum sağlar.
  • Balkon gibi ortamlarda kullanıldığında yıl boyunca farklı iklimlere rağmen bu ortamdan faydalanmanıza olanak tanır.
  • Kullanılan cam temperlidir. Darbelere karşı son derece dayanıklı olan cam küpeşte yüksek derecede güvenlik de sağlamaktadır.
  • Ortamı rüzgar, yağmur, kar gibi dışarıdan gelebilecek etkenlere karşı korumaktadır.
  • Çocuk ve evcil hayvanların güvenliğini sağlamakta idealdir.
  • Ev, iş yeri, otel gibi alanlarda kullanılabilir. Farklı kullanım alanları ile avantaj sağlamaktadır.

Firmamız tarafından imal edilen küpeşteler son derece dayanıklı olmalarının yanı sıra estetiktir. Bu ürünleri temin ederek ortamda hem güvenlik hem de estetiği aynı anda sağlayabilirsiniz.


Küpeşte Nedir?

Mimaride ve inşaat alanlarında; Merdiven, teras, balkon, gibi yapılarda güvenlik, estetik ve şıklık için dekoratif amaçlı, tasarım uygulamasına küpeşte denir.

Denizcilik ve yatçılık alanında ise; Tekne, gemi, yat gibi deniz araçlarında da aynı şekilde güvenlik, estetik için yapılan uygulamaya küpeşte denir.

Pleksi kullanarak yapılan uygulamaya pleksi küpeşte denir. Pirinç kullanılarak yapılan uygulamaya pirinç küpeşte denir. Döküm kullanılarak yapılan uygulamaya döküm küpeşte denir. Alüminyum kullanılarak yapılan uygulamaya alüminyum küpeşte denir. Küpeşte ve korkuluk kelimeleri aynı anlama gelir. Cam malzeme kullanılarak yapılan uygulamaya cam küpeşte denir. Merdiven uygulamasında kullanımı merdiven küpeşte veya merdiven korkuluk şeklinde anılır.

KÜPEŞTE CAM HİJYENİK VE DOĞAYLA DOST CAM KÜPEŞTE


Open chat
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim? :)
© Gold Küpeşte | 1995 - 2022. Sitedeki Resim ya da İçerikleri İzinsiz Kopyalamak Yasaktır.