Kristal Korkuluk

Kristal Korkuluk Nedir?

Küpeşteler bulundukları alanda güvenliği sağlamak ve aynı zamanda dekoratif amaçlı olarak kullanılmaktadır. Düşmenin engellenmesine yardımcı olan bu korkuluklar yapının mimarisi ile uyum içinde olmaktadır.

Pek çok küpeşte çeşidi olmakla birlikte bunlardan bir tanesi de kristal korkuluk adını verdiğimiz ürünlerdir.

Yüksek ısılara karşı son derece dayanıklı olan bu malzemeler çizilme yapmıyor ve aynı zamanda çatlamıyor. Uzun ömürlü bir kullanım için son derece uygun olan kristal korkuluk farklı iklimler karşısında da dayanıklılığını yitirmiyor.

Dış mekanlar için de rahatlıkla kullanılabilen bu malzeme gold rengi detaylar ile adeta bir sanat eserine dönüşüyor. Farklı modelleri olan bu malzemeler cama ikame oluştururken camdan daha dayanıklıdır ve temizliğe de son derece kolaydır.

Kristal Korkuluk Uygulamaları

Kristal korkuluk saydam ya da yarı saydam halde bulunabilmektedir. Renkli ya da renksiz seçenekleri ile birlikte cama karşı daha hafif bir malzeme olan bu korkuluklar bu sebeple tercih edilmektedir.

Camda çatlama ve çizilme durumunda ortaya kötü bir görünüm çıkarken kristal korkuluk için böyle bir risk bulunmamaktadır.

Aynı zamanda maliyet bakımından kullanıcılarının da bütçesini yormayan kristal korkuluk, kolay işlenebilen bir halde bulunur. Plastiğe benzer bir yapıda olan bu korkulukların üzerinde kabarcıkların da olduğu görülmektedir.

90 derece ila 115 derece arasında ısıtılarak kolayca bu malzemeye (Kristal Korkuluk) şekil verilmektedir. Adeta kristali yansıtan parlak bir görünüme sahip olduğu için de bu ismi almıştır.

Kristal korkuluk aynı zamanda geniş bir kullanım alanına sahip olmakla birlikte pek çok mekanda karşımıza çıkmaktadır.

Balkon ve tras tasarımları ile merdiven korkuluklarında estetik bir malzeme olarak tercih edilen kristal korkuluk modern tasarımı ile dikkatleri üzerinde çekmeyi başarıyor.

İç ve dış dekorasyonda rahatlıkla kullanılabilen bu korkuluk çeşidi şık tasarımı ile ev, iş yeri gibi farklı ortamlarda güvenlik ihtiyacını ortadan kaldırmak amacı ile dizayn edilmiştir. Sağlamlık, içerik ve ölçüye göre fiyatlar da değişiklik göstermektedir.

Gold Küpeşte firması ihtiyaç duyduğunuz farklı korkuluk çeşitleri ile birlikte sizlere uygun fiyatlar sunuyoruz.

Türkiye’nin en iyi korkuluk firması olan Gold Küpeşte hem dekorasyon hem de kullanım yönünden avantajlı ürünler ile sizleri buluşturuyor.

İnceleyebilirsiniz: Pirinç Korkuluk

Open chat
Merhaba size nasıl yardımcı olabilirim? :)
© Gold Küpeşte | 1995 - 2022. Sitedeki Resim ya da İçerikleri İzinsiz Kopyalamak Yasaktır.